Kurumsal

Hakkımızda

Mayapack, 2011’de başladığı yolculuğunda müşteri memnuniyeti ve kalite odaklı yaklaşımı sayesinde hızla büyüyerek üretim kapasitesini ve makine parkurunu sürekli genişletmiş bunun sonucunda sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır. Başlangıçta Lüks karton çanta üretiminde uzmanlaşarak köklü markalara hizmet vermiş ve kısa sürede adını duyurarak Türkiye’deki çeşitli sektörlerde lider markalarla iş birliği fırsatları yakalamıştır.

2016’da Avrupa pazarına adım atan Mayapack, kapıdan kapıya pazarlama modeliyle müşteri ziyaretleri gerçekleştirip, hızlıca ilk ihracat siparişlerini almıştır. Avrupa pazarına açılarak kısa zamanda ihracat oranlarını yükseltmiş ve bu başarısıyla çok geçmeden uluslararası bir marka haline gelmiştir.

COVID-19 pandemisi sırasında karşılaşılan zorluklara rağmen 2020 yılında Almanya’da bir dağıtım şirketi kurmuş ve Avrupa’da özel bir dağıtım ağı oluşturmuştur. Mayapack 2021 yılında yatırımlarına devam ederek 8.000 m2’lik yeni bir fabrika inşa etmiştir. 2022 yılında teknoloji yatırımlarına başlamış %100 otomasyon odaklı üretim süreçlerine geçiş yapmış ve üretim kapasitesini önemli ölçüde artırmıştır.

Mayapack, 2023’te özel bir ERP yazılımı geliştirerek üretim performansını ve hizmet kalitesini iyileştirmiş, yeni sistemi ile iş süreçlerini daha entegre bir hale getirerek verimliliğini ve operasyonel etkinliğini artırmıştır. Bulunduğu noktada 160 kişilik deneyimli ekibiyle, 8.000 m2’lik üretim ve 4.000 m2’lik depolama alanıyla yüksek üretim kapasitesine sahip olmanın avantajlarını yaşamaktadır. Karton çanta üretimi uzmanlığının yanı sıra yapmış olduğu yatırımlarla farklı hammaddelerde çok çeşitli kutu modelleri ve take away servis ürünleri üretimiyle ürün yelpazesini genişletmiştir.

Sipariş aşamasından üretime, tasarım desteğinden lojistik hizmetlerine kadar oluşan süreçler kapsamında %100 müşteri memnuniyetiyle hizmet ederek çalışan Mayapack müşterileri için önemli avantajlar sunmaktadır. Almanya’da bulunan dağıtım merkezi Maya Packingdom Distribution GmbH sayesinde genellikle ambalaj toptancısı olan müşterilerine Avrupa’dan faturalama seçeneği sunmakta, gümrüksüz teslimat yapmakta ve sipariş maliyetlerini minimum düzeye çekmektedir.

Mayapack her zaman müşteri beklentilerini aşmak ve hedefleri doğrultusunda süreçlerini sürekli iyileştirecek yenilikçi yaklaşımları benimsemektedir. Toplumsal ve çevresel katkı sağlama misyonu ile geleceğe sağlam adımlarla ilerlemekte ve sektördeki rekabetçi konumunu güçlendirmektedir.

Vizyonumuz

Ambalaj ürünlerinin üretim ve dağıtım alanlarının her aşamasında uzmanlık kazanmış en değerli sanayi şirketi olmak ve sektörümüzde farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamak. Mayapack markasının uluslararası pazarlarda etkinliğini arttırarak bir dünya markası yapmak.

Misyonumuz

Güvenli, yüksek kaliteli, uygun maliyetli ürünleri tasarlarken, önceliğimiz temelinde sürdürülebilir ve gelişime açık en verimli işleyişi inşa etmek. Bununla birlikte müşterilerimizle anlaştığımız iş programına uymak ve tüm bunları gerçekleştirirken Mayapack çalışanlarının kariyer gelişimine yardımcı olmak.

Değerlerimiz

Müşteri Odaklılık

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını hızlı ve doğru bir şekilde algılıyor ve daha iyi bir operasyon için değişen beklentilerini karşılamak üzere çevik, proaktif ve yenilikçi bir yaklaşım benimsiyoruz.

Mükemmeliyetçilik

Operasyonel mükemmellik anlayışımızın temelini teknolojinin her alanda etkin kullanımı, yalın iş süreçleri, tanımlı iş yapış sistematiği, veriye dayalı ve hızlı karar alma sistemleri ile oluşturuyoruz.

İnsan Kaynakları

Eğitimli, deneyimli, aidiyet ve sahiplenme duygusu yüksek, bilime dayalı tüm gelişmelere açık, bilgi paylaşımına ve birlik ruhuna değer veren, katılımcı yönetim anlayışını ve başarı odaklı çalışmayı benimsemiş insan kaynağımızın Bilim, Birlik ve Başarı yolunda en önemli değerlerimizden biri olduğuna inanıyoruz.

Etik Duruş

Şeffaf ve uluslararası iş etiği kurallarına uygun hareket ediyoruz. Tüm karar ve ilişkilerimizde en yüksek ahlaki değerleri ön planda tutar, yasa ve hukuk kurallarına özenle uyarız.

İşbirliğine Bağlılık

Tüm iş ortaklarımız ve çalışanları ile iyi niyetli, adil ve karşılıklı değer yaratan ilişkiler kurarak ilişkilerimizde açık iletişime, dürüstlüğe ve adil yönetime büyük önem veriyoruz.

Liderlik Özelliği

Genetik kodlarımızda var olan müşteri beklentilerine yönelik özgün liderlik unsurlarımızla yeteneklerimizi yönetirken, en iyisini yapmak için daha önce denenmemiş fırsatlara yatırım yaparak sektörümüzdeki öncü tavrımızı her dönem sürdürüyoruz.

İnovatif Yaklaşım

Hedeflerimiz doğrultusunda harekete geçirdiğimiz tüm fonksiyonlarımızda yenilikçiliğe ve yaratıcılığa değer veriyoruz. İnovasyon, teknoloji, tasarım ve Ar-Ge’ye yatırım yapıyor, değişimin öncüsü ve ilklerin adresi olmak için çalışıyoruz.

Gizlilik Hassasiyeti

Müşterilerimizin, tedarikçilerimizin, çalışanlarımızın ve birlikte çalıştığımız diğer ilgili kişi ve kuruluşların gizliliğini ve özel bilgilerini korumaya özen gösteriyoruz.

Hedeflerimiz

Müşteri Memnuniyeti Endeksi (CMI) Artışı

Müşteri Memnuniyeti Endeksi’ni belirli aralıklarla ölçerek, 2024 yılı sonuna kadar %90 ve üzeri bir oranı hedefliyoruz. Müşteri geri bildirimlerini değerlendirerek, hizmet ve ürünlerimizi sürekli olarak iyileştirmeyi hedefliyoruz.

Yeni Ürün ve Hizmet Geliştirmesi

Müşterilerimizin beklentilerine uygun yeni ürün ve hizmetler geliştirerek, müşteri portföyümüzü genişletmeyi amaçlıyoruz.

Hızlı ve Etkin Müşteri Hizmeti

Müşterilerimize dönüş süreçlerini optimize ederek, müşteri taleplerine daha hızlı ve etkin bir şekilde yanıt vermeyi planlıyoruz. İletişim kanallarını çeşitlendirerek, müşteri iletişimini geliştirip sorun çözme süreçlerini hızlandırmayı amaçlıyoruz.

Müşteri Sadakati Programı Geliştirilmesi

Yenilikçi ve cazip müşteri sadakati programları oluşturarak, müşteri sadakatini artırmayı planlıyoruz.

Dijital Varlığın Güçlendirilmesi

: Oluşturduğumuz yenilikçi dijital alt yapımızla, talep oluşturma, teklif alma, sipariş verme ve sipariş takibi gibi b2b stratejileri geliştirmeyi hedefliyoruz. Kullanıcı dostu bir web sitesi tasarımı ve interaktif olarak destek verebilecek bir kodlama alt yapısı ile kapsamlı bir müşteri deneyimi geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Müşteri Eğitimi Ve Bilgilendirmesi​

Müşterilere ürün ve hizmetlerle ilgili düzenli eğitimler sağlamayı, bilgilendirici içerikler oluşturmayı amaçlıyoruz.

Kişiselleştirilmiş Müşteri Deneyimi

Veri analizi ve müşteri segmentasyonu oluşturarak, kişiselleştirilmiş hizmet ve ürünler sunmayı hedefliyoruz. Müşteri beklentilerini etkin bir şekilde yöneterek iş birliklerimizi özelleştirip kişiselleştirmeyi planlıyoruz

Lojistik ve Dağıtım Süreçleri Geliştirmesi

Ürünleri müşterilerimize hızla ulaştırırken, dağıtım kanallarımızı düşük maliyetli ve etkin lojistik operasyonlarla özelleştirerek, geniş bir depolama ve dağıtım ağı oluşturmayı planlıyoruz. Avrupa’da dağıtım için kurulan şirketimizin birçok avantajını müşterilerimize yansıtarak rekabet avantajı elde etmelerine fayda sağlamayı hedefliyoruz.

Çalışan Gelişiminin İvmelenmesi​

Eğitim ve gelişim programları ile çalışan memnuniyetini artırarak iş gücümüzün yeteneklerini güçlendirmeyi planlıyoruz. İnovasyonu teşvik eden içsel projelerle çalışanlarımızın yaratıcılığını desteklemeyi hedefliyoruz.

Pazar Payımızı Büyütmek

Yeni pazarlara açılmak için yeni projeler geliştirmeyi planlıyoruz. Daha geniş bir hedef kitleye ulaşmak için pazarlama çalışmalarını güçlendirerek satış performansımızı artırmayı hedefliyoruz.

İşgücü, Zaman ve Enerji Tasarrufu Sağlamak

Fabrikamızda ve organizasyonel süreçlerimizde, enerji kullanımı ve kaynakları nasıl daha verimli kullanabileceğimiz konusunda iş süreçlerimizi optimize ederek işgücü ve zaman tasarruflu alternatiflerle giderlerimizi azaltmanın yöntemlerini geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Stratejik Ortakların Belirlenmesi

Avrupa’daki faaliyetlerimizi geliştirme konusunda yeni yatırımlar yaparak, gelecekte stratejik ortaklıklar ve işbirlikleri kurma fırsatları oluşturmayı amaçlıyoruz.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Topluma karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek adına çevresel sürdürülebilirlik projelerine odaklanmayı planlıyoruz. Eğitim, sağlık ve sosyal yardım projeleri ile ihtiyacı olan topluluklara katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Üyeliklerimiz